Jak zamocować balustradę do ściany z ociepleniem

Rate this post

Mocowanie balustrady do ściany z ociepleniem może wydawać się skomplikowane, jednak jest kilka sposobów na to, by proces ten poszedł sprawnie i nie przysporzył wiele kłopotów.

Montaż barierki w ociepleniu

Zdjęcie balustrady wewnętrznej na schody
Balustrady, które montowane są do ścian mają dawać odpowiednio wysoki poziom bezpieczeństwa. Zrealizowanie tego wymogu staje się wyzwaniem na etapie mocowania elementów wykończeniowych do ścian ocieplanych, jednak znane są nowoczesne metody tego typu montażu, dzięki czemu też montaż balustrady do ściany z ociepleniem jest szybki i przyjemny. Jedną z tradycyjnych metod, która też najczęściej wybierana jest w tego typu przedsięwzięciach jest tradycyjna metoda kotwienia. Tu wykorzystuje się wklejanie prętów z użyciem drewnianych klocków. które uznawane są na nowoczesne rozwiązania dedykowane ocieplanym fasadom.

Nowoczesne podejście do montowania balustrad do ocieplonych ścian

Mocowanie balustrady do ściany z ociepleniem możliwe jest dzięki zastosowaniu innowacyjnego systemu thermax 12, gdzie też stosuje się specjalne zaprawy iniekcyjne znane jako fis v i fis SB. Tego typu zaprawy dodatkowo stabilizują mocowanie elementów tak zwanych pustych przestrzeniach. Sposób montażu jest autorskim rozwiązaniem, które wprowadziło na rynek marka Fischer.

System ten przeznaczony jest do mocowania ciężkich elementów do zewnętrznej izolacji, z wyeliminowaniem ryzyka jej uszkodzenia. Co więcej otwór, w którym osadzone są pręty, wiercony jest przez ocieplenie aż do czystego muru. Następnie po wyczyszczeniu otworów, w ich środkach umieszcza się tuleje perforowane i aplikuje zaprawę iniekcyjną fis V. Mocowanie wprowadzane jest do otrzymanych otworów aż do momentu, kiedy stożek zetknie się z powierzchnią izolacji, następnie całość jest dokręcana i regulowana.

Powstały otwór uszczelniony jest klejem, a następnie zakładana jest specjalna zatyczka maskująca, co podnosi walory estetyczne całego mocowania. Ostatnim etapem tego typu instalacji jest zamocowanie barierki lub też innych elementów, które mają być montowane do ściany z ociepleniem.

Zalety mocowania balustrad do ścian z ociepleniem z systemem thermax 12

Nowoczesny system montażu barierek do ocieplania ścian pozwala na dokładne przyleganie pionowo do płaszczyzny ściany, a wszystko dlatego, że system ten daje możliwość regulacji i precyzyjnego ustawienia stożka, który w tym systemie pełni kluczową rolę.

Co więcej metoda jest bardzo bezpieczna, ponieważ nie pozwala na uszkodzenie warstwy docieplenia, a drugie te strony eliminuje też mostki termiczne, ponieważ zamocowane ściany pręty nie stykają się bezpośrednio ze śrubą mocującą. Całe mocowanie jest niezwykle wytrzymały i bezpieczne, zaś metoda jest też bardzo estetyczna. Przeprowadzone testy wykazały, że stosując ją można przenosić ciężar nawet do 250 kg. Bezpieczeństwa systemu i parametry wytrzymałościowe zostały potwierdzona wieloma badaniami oraz serią badań wyrywania siłą 250 kN, co też potwierdziło ogromna wytrzymałość całego systemu.

Zastosowanie tego specjalistycznego i innowacyjnego systemu pozwala na montowanie różnych, często bardzo ciężkich instalacji, a wszystko to z zachowaniem najwyższych standardów bezpieczeństwa a także gwarancją, że metoda będzie trwała. Co więcej nie dochodzi tu do uszkodzenia instalacji, murów ani też ocieplenie.